Toetamine

Jaan Kaplinski selts on asutatud mittetulundusühinguna, mis taotleb oma tegevuste elluviimiseks erinevaid toetusi. Seltsi asutamisel ootame asutajaliikmetelt toetust esmaste kulude (sealhulgas kodulehe majutus, riigilõivud, raamatupidamine jms) katmiseks. Palume teha selleks võimalusel ühekordne annetus summas 25 eurot (õpilastel, üliõpilastel ja pensionäridel vastavalt nende võimalusele).

Seltsi asutamiskoosolekul otsustati aastase liikmemaksu suuruseks:

  • 24 eurot (täistasu)
  • 12 eurot (õpilastele, üliõpilastele, pensionäridele).

Liikmemaksud ja annetused palume kanda:

Makse saaja: Jaan Kaplinski Selts
Konto/IBAN: EE307700771007897558
Selgitus: JKS liikmemaks (või annetus)

Kui leiate juba täna võimaluse toetada seltsi tegevust enama kui 25 eurose annetusega, siis palume kanda toetus samale kontole.

Seltsi pikaajaliste eesmärkide seas on plaan renoveerida seltsi füüsiliseks asupaigaks ja rahvusvaheliseks kultuurikeskuseks 1914-1923 Aino ja Oskar Kallasele ning 1934-1943 Jaan Kaplinski vanaisale Jaan Raudsepale kuulunud villa Tartus Sanatooriumi pargis. Kuigi põhirahastuse loodame saada muudest allikatest, kogume selleks annetusi ka eraisikutelt ja peame nende üle eraldi arvet. Tulevikus kaalume võimalust luua vastav sihtkapital Tartu Kultuurkapitali või muu sarnase asutuse juurde, mis puhul kanname sel eesmärgil laekunud summad kõik üle sihtkapitalile.

Seltsi rahastamise üle hakkab tulevikus otsustama valitud juhatus, kes annab sellest ülevaate seltsi liikmetele üldkoosolekul. Täna palume kõikide seltsi tegevuse rahastamist puudutavate küsimuste ja ettepanekutega võtta ühendust Lemmit Kaplinskiga: selts@jaankaplinski.eu või telefonil +372 5118619