Stipendiumi väljakuulutamine ja raamatuesitlus Tallinnas

Kutsume kõiki Jaan Kaplinski loomingu austajaid reedel, 26. mail kell 15:00 Tallinna Keskraamatukokku raamatu „Kultuurist väläh om hää olla“ esitlusele.

Õnne Kepi koostatud ja Võru Instituudi välja antud kogumik koondab Jaani võrukeelseid ja Võrumaa-teemalisi kirjatöid. Jaani loomingust, keelefilosoofiast aga ka väikekeelte ja -kultuuride saatusest üleilmastumise taustal räägivad kirjanik ja Jaani abikaasa Tiia Toomet ning raamatu projektijuht ja järelsõna autor Tiia Allas. Jaani võrukeelseid tekste esitab lauluvormis võru luuletaja Jan Rahman.

Raamatuesitlusele eelneb Jaan Kaplinski stipendiumi välja kuulutamine. Stipendiumit annab välja Jaan Kaplinski Selts esimest korda. Kuni 2000 euro suuruse stipendiumiga toetatakse uurijat või uurijaid Jaan Kaplinski loomingu ja mõttemaailma uurimiseks või lõimimiseks 21. sajandi aktuaalsete küsimustega inimese ja looduse, globaliseerumise, tehisintellekti, religiooni jm teemade vallas ning tema loomingu mõju uurimiseks teistele kultuurivaldkondadele. Stipendiumi laureaati tutvustab stipendiumikomisjoni esimees Joosep Susi.